Diger
07 Temmuz 2018 ( 839 izlenme )
Reklamlar

8 yaşındaki çocuk gelin düğün gecesi öldü DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ


Yemen’in Suudi Arabistan sınırında yer alan ve nüfusunun çoğunu aşiretlerin oluşturduğu Hardh bölgesinde, kendisinden 32 yaş büyük bir adamla evlendirilen 8 yaşındaki kız çocuğu gerdek gecesi öldü. Küçük kızın, cinsel travmaya bağlı iç kanama nedeniyle öldüğü açıklandı.İnsan hakları örgütleri, olayla ilgili olarak kocanın tutuklanmasını talep etti.Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu verilerine göre, Yemen’de kızların yüzde 25’i 15 yaşına gelmeden evleniyor. Erken yaşta evlendirilen bu kızların büyük çoğunluğunun fiziksel, duygusal ve cinsel şiddete maruz kaldığı bildiriliyor.


Yemen’de 2009 yılında çıkarılan bir yasa ile yasal evlilik yaşı 17 olarak belirlenmiş, fakat muhafazakar milletvekillerinin “İslami kurallara aykırı olduğu” gerekçesiyle itirazı sonucu bu yasa yürürlükten kaldırılmıştı.
Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

MEKANIN CENNET OLSUN SENİN ŞEHİT OLDUGUN GÜN BÜTÜN TÜRKİYE MİLİ MAÇ İZLEDİ ERTESİ GÜN SENDEN ÇOK FATİH TERİM KONUŞULDU İNANILMAZ bir ses paylaş herkes DİNLESİN Asgari Ücrete Rekor Zam…Milyonları sevince boğan zam artışı devamını okumak için >> tıklayınız Kemal Sunal'ın ölüm nedeni aslında çok başka yıllar sonra çıktı | Bunu Biliyor Musunuz? : devamını okumak için >>tıkla