Diger
30 Haziran 2018 ( 1173 izlenme )
Reklamlar

Ağrı’daki Kayıp Çocuktan Türkiye’yi Sevince Boğan Haber… Az önce polis tarafından bulundu….DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Ağrı’daki Kayıp Çocuktan Türkiye’yi Sevince Boğan Haber… Az önce polis tarafından bulundu….


KAYIP çocuk vakalarının sonuncusu olarak ortaya çıkan 15 yaşındaki Serhat Eraslan bulundu. Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde önceki gün husumetli oldukları kişilerce kaçırıldığı belirlenen çocuk Serhat Eraslan polisin operasyonuyla kurtarıldı. Kaçıranlar gözaltına alındı… İşte tüm detaylar….

KAYIP çocuk vakalarının sonuncusu olarak ortaya çıkan 15 yaşındaki Serhat Eraslan bulundu. Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde önceki gün husumetli oldukları kişilerce kaçırıldığı belirlenen çocuk Serhat Eraslan polisin operasyonuyla kurtarıldı. Kaçıranlar gözaltına alındı… İşte tüm detaylar….
Konuyla ilgili Ağrı Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:


HUSUMETLİ AİLE KAÇIRMIŞ… 25 Haziran 2018 günü akşam saatlerinde Doğubayazıt ilçesinde meydana gelen 15 yaşındaki bir çocuğun kaçırılması olayı ile ilgili olarak İl Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan titiz çalışmalar neticesinde; çocuk şahsın ailesi ile husumeti bulunan şahıslar tarafından kaçırıldığı anlaşılmış ve tutulduğu adres tespit edilmiştir.


BASKINLA KURTARILDI… Adrese yapılan operasyonda çocuk şahıs kurtarılmıştır. Olaya karıştığı tespit edilen 5 şahıstan 4’ü yakalanarak gözaltına alınmıştır.


1 şahsın yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir…


Sabah başlanan arama çalışmalarına İçişleri Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, AFAD ve sağlık ekipleri ile JAK timi ve korucular katıldı. JAK timleri, köyde ve çevresinde metruk binaların zemininde kazı çalışmaları başlattı

Her ihtimali değerlendiren JAK timlerine kadavra arama köpeği ‘Modül’ ve ‘Mavi’ de eşlik ediyor. Başlatılan kazı çalışmalarından da henüz bir sonuç alınamazken ekipler çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.


Metruk binalarda yapılan yaklaşık bir metrelik kazı çalışmaları devam ederken, ekiplerin bir bölümü yüzey çalışması yaptı. Ekipler Leyla’nın bulunmasına kadar çalışmaların devam edeceğini belirtirken, başlatılan soruşturma ise çok yönlü olarak devam ediyor.

Köydeki çok sayıdaki kişinin ifadesini alan ve bilgisine başvuran ekipler olay günü köydeki taziye evine gelen araçlara yönelik de araştırma yapıyor.


Valilik kriz masası tarafından oluşturulan jandarma ve emniyetten deneyimli ekip Leyla’nın kaçırılma ihtimalini titizlikle araştırırken savcılık bugün Leyla’nın 5 halasının ifadelerine başvurdu. Leyla’nın 5 halası ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Valilik kriz masası tarafından oluşturulan jandarma ve emniyetten deneyimli ekip Leyla’nın kaçırılma ihtimalini titizlikle araştırırken savcılık bugün Leyla’nın 5 halasının ifadelerine başvurdu. Leyla’nın 5 halası ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.


Son dakika haberi… Leyla’nın amcasına kan donduran telefon…


Ağrı’ya bağlı Bezirhane Köyü’nde yaşayan 4 yaşındaki Leyla Aydemir, Ramazan Bayramı’nın ilk gününde kayboldu. O günden bu yana küçük Leyla’dan haber alınamıyor. Ekipler köy ve çevresini didik didik arıyor. Bölge, havadan drone kamera ile izleniyor; ama arama çalışmalarında hâlâ bir sonuç yok. Dedesi; Leyla’yı bulana 300 bin lira ödül vereceğini açıkladı. Öte yandan, Leyla’nın kaybolduğu köy; “beyaz minibüs” söylentileriyle çalkalanıyor. Köyde, küçük kızın, beyaz renkli bir minibüsle kaçırıldığı iddiaları dolaşıyor.

Baba Nihat Aydemir de, kızının kayıp olmadığını, kaçırıldığını düşünüyor. “Şu anda bu çocuk köyde değil, yani iğne de olsa iğne de bulunmuştu bu köyde. Benim çocuğum yüzde bir milyon kaçırıldı” açıklamasında bulunan baba Aydemir’in aklındaki düşünce de, küçük kızını beyaz renkli bir minibüsün kaçırdığı…

VALİLİK KRİZ MASASI OLUŞTURDU


Ağrı Valiliği kayıp Leyla için kriz masası oluşturdu. Leyla’nın bulunması için 5 bin fotoğraf bastırılarak dağıtıldı. Ankara’dan getirilen Jandarma Genel Komutanlığı’na bağlı kadavra ve ceset arama köpeği arama çalışmalarına katıldı. Bezirhane Köyü ve çevresindeki arama çalışmalarında jandarma, AFAD ve güvenlik korucuları görev yapıyor.


Kızının kaçırıldığını düşünen baba Aydemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi. Kayseri’deki kayıp 3 çocuk vakasını çözen özel ekibin, kızını aramasını istedi. Arama çalışmalarına takviye yapılmasını isteyen baba Aydemir, “Kayseri’deki 3 çocuğun kaybolmasında oluşturulan özel ekip buraya da gelsin. Sayın Cumhurbaşkanı bize yardım etsin Allah rızası için. Çocuğu bulsunlar bana. Allah rızası için, çok perişanım” dedi.


10 KİŞİLİK ÖZEL EKİP AĞRI’YA GELDİ


Ağrı’da kaybolduğu Ramazan Bayramı’nın birinci gününden itibaren haber alınamayan Leyla Aydemir için Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından görevlendirilen 10 kişilik özel ekip, kente geldi. Özel ekibin Kayseri’deki kayıp 3 çocuk vakasını çözen ekip olduğunu söyleyen, torununun bulunması için 300 bin lira ödül koyan Zeki Aydemir, ailenin isteği üzerine bugün çalışmalara başlayacak olan özel ekipten umutlu olduklarını söyledi. Dede Zeki Aydemir, “Binlerce kişinin yapamadağını belki bu özel ekip yapar. Torunumun bulunması için gece gündüz dua ediyoruz” dedi.

Bezirhane Köyü’nün 25-30 hane olmasına rağmen bir hane gibi olduğunu belirten Aydemir, “Köydeki evler aranmadı. Aranıp, aranmamasına güvenlik güçleri karar verir. Bir köyüz ama bizler bir aile gibiyiz. Ancak bu saatten sonra babama da güvenmem. Emniyet Genel Müdürlüğünce oluşturulan özel ekibin başlatacağı çalışmalardan ümitliyiz. Çünkü bu ekip, Kayseri’de, 2009 yılında Ramazan Bayramı’nda şeker toplamaya çıktıktan sonra bir daha haber alınamayan 3 çocuğun olayını aydınlatmıştı” diye konuştu.

LEYLA’NIN AMCASINA TELEFON AÇAN KİŞİ ÇOCUK ÇIKTI

Öte yandan, bugün Leyla’nın amcası Yusuf Aydemir’e gizli numaradan gelen bir telefon güvenlik güçlerini harekete geçirdi. Leyla’nın amcası gelen telefon ihbarını jandarma ekipleriyle paylaştı. İhbarda kendisini bir kadının aradığını belirten amca Yusuf Aydemir, “Gizli numaradan bir kadın aradı. Leyla bizde. Başınız sağ olsun. Yazık oldu dedi. Sonra telefonu komutana götürdüm ve karşıdaki kadın telefonu hemen kapattı” diye konuştu.

Jandarma ekipleri gelen telefonunun tespiti için çalışmalara başladı. Aramanın, başka ilden yapıldığı, telefonu açan kişinin olayla ilgisi bulunmayan küçük yaşta bir çocuk olduğu belirlendi.

Olaya ilişkin bugüne kadar yapılan tüm ihbarlara çok kısa sürede karşılık veren ekipler, tüm ihbarların 15 dakika içinde asılsız olduğunu ortaya çıkardı.


Ankara’dan teknik anlamda istihbarat sağlayacak uzmanların da bulunduğu ekip, Leyla Aydemir’i bulmak için il genelindeki Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) ve Plaka Tanıma Sistemi (PTS) kameralarını inceledi. Köy ve çevresinde çocuklara kapalı kasa minibüsle şeker dağıtıldığı iddiası üzerine araca ulaşan ekipler, yaptıkları incelemede bu iddianın da asılsız olduğunu belirledi.

Ekipler, “camı kırık minibüstekilerin çocukları şekerle kandırmaya çalıştıkları” iddiasının gerçeği yansıtmadığının anlaşılmasının ardından aileye gelen tüm ihbar telefonlarını takibe aldı. Aramanın,

‘MAVİ’ VE ‘MODÜL’ KÖYDE DETAYLI ARAMA YAPACAK


Jandarma Genel Komutanlığı’nca köye gönderilen iki kadavra ve ceset arama köpeğinin arama çalışmalarının olumsuz sonuçlanması üzerine harekete geçen ekipler, “Mavi” ve “Modül” adında iki kadavra ve ceset arama köpeğini daha köye getirdi.

Ayrıca, jandarma ve polis ekipleri, kırsal ve şehir merkezlerinde yürüttüğü araştırmalarda Leyla’nın, Mardin, Sivas ve Silivri’de görüldüğü iddialarının da asılsız olduğunu saptadı.
İhbarların zaman kaybına yol açmasını önlemek amacıyla vatandaşların daha duyarlı olması istendi.

Ekiplerin titiz araştırmasına rağmen hakkında halen herhangi bir bulguya rastlanmayan Leyla Aydemir’i arama çalışmaları devam ediyor.Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gülmek Bulaşıcıdır Lütfen Dikkat Yok Böyle Vahşet: 2 Yaşında Kız Çocuğu Başı Kesilmiş Halde Çöplükte Bulundu DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ Yok Artık Caner !!Caner Toygar'ın Evinde, Polisler Arama Yapıyor. Evinden Çıkanlar Şaşkına Çevirdi… AKP'DEN ATILACAKLARIN LİSTESİ