Diger
11 Eylül 2018 ( 892 izlenme )
Reklamlar

Bu bir savaş ilanıdır! DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

ABD kapatma kararı aldı..

Filistin'den sert tepki: "Bu bir savaş ilanıdır"

Filistin Hükümet Sözcüsü Yusuf el-Mahmud, "ABD yönetiminin kararı bölgede barış temellerini güçlendirme çabalarına karşı bir savaş ilanıdır. Bu aynı zamanda işgal devleti İsrail'e, Filistin halkına karşı kanlı politikalarını uygulama, onları zorunlu göçe tabi tutma, topraklarında Yahudi yerleşim birimi inşa faaliyetlerine devam etme yönünde yakılmış bir yeşil ışıktır" dedi.

Filistin hükümeti, ABD yönetiminin Filistin Kurtuluş Örgütü'nün (FKÖ) Washington ofisini kapatma kararını bölgedeki barış çabalarına karşı bir "savaş ilanı" olarak niteledi.

İŞGAL ALTINDAKİ KENTTE KABİNE TOPLANTISI

Filistin Hükümet Sözcüsü Yusuf el-Mahmud, işgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentinde düzenlenen haftalık kabine toplantısının ardından yazılı açıklama yaptı.

YASA DIŞI YAHUDİ YERLEŞİMİNE YEŞİL IŞIK!

ABD yönetiminin Washington'daki FKÖ ofisini kapatma kararından duydukları üzüntüyü dile getiren Mahmud, "ABD yönetiminin bu kararı bölgede barış temellerini güçlendirme çabalarına karşı bir savaş ilanıdır. Bu aynı zamanda işgal devleti İsrail'e, Filistin halkına karşı kanlı politikalarını uygulama, onları zorunlu göçe tabi tutma, topraklarında Yahudi yerleşim birimi inşa faaliyetlerine devam etme yönünde yakılmış bir yeşil ışıktır." ifadelerini kullandı.

ÖZGÜR DÜNYAYA ÇAĞRI

Mahmud, "özgür dünyaya bu yeni sömürge politikalarına karşı harekete geçme" çağrısı yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:

"Donald Trump başkanlığındaki ABD yönetimi tüm uluslararası normlara, yasalara ve sözleşmelere aykırı olarak halkımıza ve işgal altındaki Filistin topraklarına karşı, tarihin son işgal devletinin (İsrail) müttefiki ve dostu olduğunu, her türlü politikasını desteklediğini ilan etti."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Laz kızından muhteşem bir ses DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ (PKK NIN KORKTUGU BASINA GELDI BOZENALAR HAZIR) İNANILMAZ BİR SES BİR KEZ DİNLEDİYSEN PAYLAŞ BAŞKALARI DA DİNLESİN Şu kızın doğal sesi süper.. Sence ?