BU VİDEO FACEBOOKTA PAYLAŞIM REKORU KIRIYOR!  DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

359 izlenme22 Nisan 2018
Reklamlar
Görüntülerde yer alan mini İHA TSK'nın terör operasyonlarında kullanılıyor DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ
BU VİDEO FACEBOOKTA PAYLAŞIM REKORU KIRIYOR! 
1 KEZ İZLEYİN
.!!. _______İZLEMEDEN GEÇME
DEVAMI 

TSK tarafından yayımlanan 'Özel Kuvvetler Komutanlığı' videosunda, TSK'nın terör operasyonlarında dünyada sayılı ordu tarafından kullanılan ve ‘eşek arısı’ olarak anılan mini drone’ları kullanmaya başladığı ortaya çıktı.


Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından, “Özel Kuvvetler Komutanlığı”nın nam-ı diğer bordo berelilerin tanıtım videosu yayımlandı.

Videoda, ÖKK personelinin eğitiminden ve tatbikatlarından görüntüler yer aldı. Paraşütle atlayışları, denizaltı operasyonları, son teknoloji silahların kullanıldığı görüntüler arasında ise bir kare dikkat çekti.
Sayılı ordu tarafından kullanılan 'Black hornet'

Bu görüntüler bordo bereli askerin elinde çok küçük bir İHA bulunuyordu. İşte bu İHA’nın dünyada sayılı ordu tarafından kullanılan, ‘black hornet’ adı verilen bir İHA olduğu ortaya çıktı.

Görüntülerde yer alan mini İHA’nın uzunluğu sadece 10 santimetre, genişliği ise 2,5 santimetre. Ağırlığı ise sadece 18 gram. Ancak bu küçük gövdenin içinde tam 3 kamera taşıyor. Her birinin ise özelliği farklı. Biri normal görüntüde yüksek kalite sağlıyor. Bir diğeri termal üçüncüsü ise gece görüş sistemine sahip.

Helikoptere benzeyen İHA’da 4 kanat bulunuyor. Radarlar tarafından fark edilmiyor ve sesi de duyulmuyor. 1,6 kilometre menzile sahip İHA 25 dakika havada kalabiliyor.

Yağmurda, karda rahatça uçuyor

Black Hornet’in geçmişi ise 2010 yılına dayanıyor. Norveçli Prox Dynamics tarafından üretildi ve şirketi bu başarısı yüzünden ABD’li Flir 2016 yılında tam 134 milyon dolara satın aldı.

Yağmurda, karda hatta 12 kilometre hızla esen rüzgarda bile çalışan bu İHA’nın şimdiye kadar 500 tane satıldığı tahmin ediliyor.

Resmi satış fiyatı açıklanmasa da bazı savunma sanayi teknolojileri üzerine yapılan araştırmalarda fiyatının 195 bin dolar olduğu iddia edildi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Anneler Babalar dikkat Çocuklarınıza ne yedirdiğinizin farkında mısınız ? (LÜTFEN PAYLAŞALIM ) SON HALİNE BAKIN... ÇOK ŞAŞIRACAKSINIZ... HARRRBİ UÇAN TEKME ! İŞTE GÜNÜN VİDEOSU Son günlerde sosyal medyada bu kızı konuştular

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Meteorolojiden Son Dakika 'yoğun kar yağışı' uyarısı! Açıklamada, yoğun