Erdoğan'ın uyarısıyla harekete geçtiler DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

110 izlenme03 Ekim 2018
Reklamlar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın döviz kurlarındaki dalgalanmayı fırsata çevirmek için fiyat etiketlerinde oynama yapanlara karşı yaptığı uyarı sonrasında belediye ekipleri harekete geçti. Çok sayıdaki markette yapılan incelemelerde ürünlerin kasa ve reyon fiyatları karşılaştırılarak fırsatçılara göz açtırılmadı.


Son günlerde marketlerde satılan ürünlerde meydana gelen dalgalanmalara karşı belediye ekipleri de harekete geçti.

Marketlerde ve hallerde meydana gelen usulsüz artışlarla ilgili grup toplantısında uyarılarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “ Marketlerde şurada burada sizler işi en yakından teftiş eden insanlarsınız. Gerçekten alışılmadık görülmedik şekilde ürünlerde fiyat farkı varsa bunu zabıtaya bildirin. Belediyelere de sesleniyorum zabıtalarınızı uyarın ” açıklaması sonrasında denetimlerini sıklaştıran ekipler, günlük denetimler yaparak fırsatçılara adeta göz açtırmıyor.İncelemeler kapsamında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri il genelinde bulunan hal ve marketlerde günlük denetim yapıyor. Ekipler şehir genelindeki hallerde ruhsat ve meyve sebzeleri tazelik acısından kontrol ediyor. Ayrıca ekipler marketlerdeki ürün etiketlerini denetliyor.


Etiketler tek tek kontrol ediliyor

Ekipler il genelindeki marketlerde etiket denetimleri yapıyor. Marketlerde yapılan denetimlerde, ürünlerin reyon etiket fiyatlarıyla kasadaki fiyatları karşılaştırılıyor. Reyon fiyatıyla kasa fiyatı farklı çıkar ise Tüketici Kanunu gereği, tespit tutanağı tutularak cezai işlem yapılması amacıyla valiliğe gönderiliyor. Ayrıca ekipler hallerdeki yaptıkları denetimlerde, esnafların ruhsat belgelerini ve halde satılan ürünlerin sağlık acısından uygunluğunu kontrol ediyor.


Reyon ve kasa arasındaki fiyat farkı gözden kaçırılmıyor


Ekipler market ve hallerde yaptıkları denetimlerle vatandaşların ekonomik ve sağlık açısından zarar görmemesi için öz verili bir çalışma yapıyor. Özellikle reyon ve kasa arasındaki fiyatın farklı olması vatandaşların dikkatinden kaçabiliyor. Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin zabıta ekipleri, vatandaşların zarar uğramaması için tüm ilçelerdeki denetimlerine aralıksız devam ediyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Oyyy kara gönlüm oyy başımın belası sese bak dinle ve dinlet MİNARELERİMİZDEN KURAN SESİNİ DİNDİRMESİN RABBİM PKK LI TERÖRİST BÖYLE TESLİM OLDU devamı için tıklayınız İDAM ANKETİ TIKLA KATIL>> DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Bakmadan Geçme!

KAPAT
2 Genç Teğmendiler 8PKK'lıyı Devirdiler