Diger
24 Haziran 2018 ( 388 izlenme )
Reklamlar

Ermenistan titreyecek! ‘Türkiye ile girebiliriz!’ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Ermenistan titreyecek! ‘Türkiye ile girebiliriz!’Türkiye’ye Müthiş teklif Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov, Azerbaycan ordusunun Ermenistan ve desteğindeki terörist grupların işgalindeki Dağlık Karabağ’ı kurtarmaya hazır olduğunu belirtti. Türkiye’nin Kandil harekatına dikkat çeken uzmanlar, Azerbaycan ordusunun her an Karabağ’daki PKK varlığına müdahale edebileceğinin altını çizdi.


Hasanov, düzenlenen basın toplantısında, “Hedefimiz ordumuzu savaşa hazırlamak. Politik görüşmeler bizim işimiz değil. Bugün Azerbaycan ordusu işgal altındaki toprakları kurtarmaya, psikolojik olarak da hazır” dedi.


Azerbaycan’da askerlerin yüzde 80’nin anlaşmalı olduğunu belirten Hasanov, “Bunlar subaylar, astsubaylar ve çavuşlardır. Askerlerin yüzde 15’i de erlerdir” dedi.

”BİRKAÇ YIL İÇİNDE VERİLEN GÖREVLERİ YERİNE GETİRECEĞİZ”

Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev’in ordunun gerçek savaşa hazır olma görevini verdiğini kaydeden Hasanov, “Bize verilen görevleri birkaç yıl içinde tamamen yerine getireceğiz” diye ekledi.

‘KARABAĞ’DAKİ PKK VARLIĞINA DARBE GELEBİLİR’

Öte yandan Türkiye’nin Kandil’deki operasyonlarını işaret eden Azerbaycanlı uzmanlar Ermenistan’ın Karabağ’da PKK’lı teröristlere imkan sağladığı ve eğitim verdiğini ifade ederek, Azerbaycan ordusunun Türkiye ile birlikte bu bölgedeki terörist unsurlara karşı operasyon başlatabileceğinin altını çizdi.


Ermenistan işgali altındaki Dağlık Karabağ’da Ermenistan ordusuna bağlı güçler ve desteğindeki terörist unsurlar bulunuyor

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

PKK LI TERÖRİST BÖYLE TESLİM OLDU devamı için tıklayınız Yumurtayı Buz Kalıbının İçine Kırıp Buzluğa Koydu Türk insanına yeterki imkan verilsin.. SGK Açıkladı Vatandaşa Müjde Emeklilik Yaşı Düşüyor ! DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ