Diger
29 Haziran 2018 ( 2151 izlenme )
Reklamlar

KÜÇÜK LEYLA’NIN DEDESİNDEN TÜRKİYE’Yİ KAHREDEN AÇIKLAMA DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Ağrı’da kaybolduğu Ramazan Bayramı’nın 1’inci gününden beri haber alınamayan Leyla Aydemir’i arama çalışmaları 11’inci günde de sürdürüldü. Avrupa’nın en iyi arama birliği olarak gösterilen Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timleri, kadavra arama köpeklerini kullanarak, Leyla’yı bulmaya çalışıyor.
Ağrı’nın Bezirhane köyünde, bayramın 1’inci günü olan sabahı kaybolan Leyla Aydemir’in bulunması için bugün de arama çalışmalarına devam edildi. Sabah başlanan arama çalışmalarına İçişleri Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, AFAD ve sağlık ekipleri ile JAK timi ve korucular katıldı. Jandarma At Köpek Eğitim Merkezi´nden (JAKEM) getirilen kadavra arama köpekleri de çalışmalarda kullanıldı.Ekipler bölgeye didik dikik arıyor. Ağrı Kızılay Şube Başkanlığı’nca arama çalışmalarına katılanlara, köyün taziye evinde yemek veriliyor. Yemeğin ardından tekrar başlanan arama çalışmaları, gün batımına kadar devam ediyor.


LEYLA’NIN DEDESİNDEN KAHREDEN AÇIKLAMA: YAPMAYIN ETMEYİN

JAK timleri, köyün yanından geçmekte olan dere yatağındaki sondalı arama çalışmalarını tamamlayıp bugün sabah saatlerinde köyün dışına doğru çıktı. Kadavra arama köpekleri de çalışmalara eşlik etti.
Çok kötü günler geçirdiklerini söyleyen Leyla’nın dedesi Zeki Aydemir, “Allah böyle bir acıyı kimseye yaşatmasın. Ne olduğunu bilmemek insanı perişan ediyor. Her gün mavi gözlüm Leyla’nın gelip boynuma sarılacağını hayal ediyorum. Yapılan tüm aramalara rağmen bulunamaması içimizde yaşadığı ümidini artırıyor. Yalan ihbarlar devam ediyor. Yapmayın etmeyin. Allahını seven yalan ihbarda bulunmasın” dedi.


Ağrı’nın Bezirhane köyünde 15 Haziran’da kaybolan 4 yaşındaki Leyla’yı bulmak için ekipler bugünde arama çalışmalarını sabahın erken saatlerinde başlattı. Arama çalışmalarına Cumhurbaşkancılığı seçimi nedeniyle Pazar günü ara verileceği açıklandı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN İşte buna YÜREK derler!.. Türk Askeri !!! Devamı için tıklayınız Zerdaçalla akciğer kanserini yendi Kolbastı Böyle Oynanır Demlikte Kalan Çayınızı S-akın Dökmeyin