Reklamlar

O Ses Türkiye Yarışmasında Tartışması Çıktı

‘O Ses Türkiye’de ‘ırkçılık’ tartışması: Tilbe ve Özoğuz birbirine girdi, çekim iptal edildi.Yazar Cengiz Semercioğlu, bugünkü köşesine ‘O Ses Türkiye’ programının jüri üyeleri müzisyenler Yıldız Tilbe ile Gökhan Özoğuz’un arasındaki ‘ırkçılık’ tartışmasını taşıdı.

Semercioğlu, ‘Yıldız Tilbe: Türk olduğunu bilseydim dönerdim…’ başlıklı bugünkü yazısında ikinci haftasına giren ve banttan yayınlanan programın çekimlerinde çıkan kavgayı anlattı.Hürriyet yazarı yazısına şöyle başladı: “Yarışmaya Balkan müziği söyleyen bir kadın katılmış, bütün jüri dönmüş bir tek Yıldız dönmemiş. Performansın sonunda da ‘Aaa sen Türkmüşsün


Ben seni yabancısın sandım. Türk olduğunu bilsem dönerdim’ demiş. Bu söze Gökhan sinirlenmiş, ‘Bu yarışmaya yabancılar da geliyor, niye dönmezdin ki’ diyerek Yıldız’a itiraz etmiş.Tilbe’nin bu sözler üzerine “Burası O Ses Türkiye, ben Türk arıyorum. Burası O Ses İngiltere değil, öyle olsaydı İngiliz arardım” dediğini aktaran Semercioğlu, Özoğuz’un da Tilbe’ye “Sen o zaman Kürtlerin yarışmasına da itiraz edersin” yanıtını verdiğinde tansiyonun yükseldiğini ve sunucu Acun Ilıcalı’nın sakin olmaları için iki tarafı da uyardığını yazdı.

Semercioğlu şöyle devam etti: “Sonunda bakmışlar olacak gibi değil, seyirciyi, yarışmacıları gönderip çekimi iptal etmişler. Gökhan’la Yıldız’ın arasındaki tartışma kuliste bile sürmüş. Yıldız Tilbe geçen günkü bir bölümde de Azerbaycanlı bir Türk’ün konuşmasına takılarak, ‘Ben takımımıza güzel Türkçe konuşan arıyorum’ demiş, Azeri Türkü’nün konuşmasını beğenmediğini belli etmişti.

Tilbe, 2014 yılında İsrail’in Gazze saldırısının ardından attığı tweetlerle İsrail’e ateş püskürürken, Adolf Hitler’i Yahudi Soykırımı için haklı bulduğunu açıkça söyleyip, Yahudilerin sonunu Müslümanların getireceğini iddia etmişti.

okuduysan PAYLAŞMAYI UNUTMA
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Yemin ediyorum hayatımda hiç bu kadar gülmemiştim :D Adam resmen yardırmış