PKK neye uğradığını şaşırdı! Nefessiz kaldılar İran Çekiliyoruz Diyince…DEVAMI için tıklayınız

221 izlenme15 Temmuz 2018
Reklamlar
PKK neye uğradığını şaşırdı! Nefessiz kaldılar İran Çekiliyoruz Diyince…

Türkiye sınırından Erbil hattını takip ederek 20 kilometre ilerleyen Mehmetçik, Kuzey Irak’taki Kalareş, Sidekam, Bermize ve Bardost bölgelerinde kontrolü sağladı. Barazgir Vadisi’ne de giren komandolar Kandil’i kuşatma altına aldı.

PKK neye uğradığını şaşırdı! Nefessiz kaldılar


Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Irak’ın kuzeyinde terör örgütü PKK’ya yönelik başlattığı kararlılık operasyonu sonucu teröristler Kandil’de sıkıştı. Türkiye sınırından Erbil hattını takip ederek 20 kilometre Kandil yönünde ilerleyen Mehmetçik,


Kalareş, Sidekam, Bermize ve Bardost bölgelerinde kontrolü sağladı. Bölgede hava destekli kara operasyonları aralıksız sürerken, Mehmetçik, Kandil’e açılan Barazgir Vadisi’ne girdi. İran’ın PKK geçişlerine izin vermeyeceğini açıklaması örgütü Kandil’de sıkıştırdı.


BAĞLANTI KOPARILDI


Türk savaş uçakları ve İHA’ların son 6 aylık zaman diliminde yoğun gözetim altında tuttuğu Kandil bölgesinin Irak’ın kuzeyiyle lojistik bağlantısı büyük oranda koparıldı. Irak’la bağlantısı zora giren PKK, Kandil’in İrak tarafında kalan Serdeşt ve Piranşehir bölgelerine lojistik hat kurdu. Geçtiğimiz günlerde İran Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Kandil’in İran sınırları içinde kalan bölümünde PKK’nın geçiş güzergahındaki Temerçin, Köhnelacan, Kızkapan, Badinabad, Nemnece gibi köylerin boşaltılacağı kaydedildi.


KANDİL KUŞATMA ALTINDA


TSK’nın Kandil’e büyük bir operasyon hazırlığında olduğu belirtiliyor. TSK’nın Kandil yürüyüşüne İran’dan gelen destek açıklamasıyla birlikte, Kandil’in PYD ve PJAK ikmal hatları da tehlikeye girdi. Irak’ın kuzeyindeki operasyonlara paralel olarak PKK’nın Münbiç’ten çıkmasıyla birlikte sınıra sıfır noktasında bulunan Tel Abyad ve Ayn El Arab ilçelerinde de terör örgütü kısmi kuşatma altına alınacak.

ABD’DEN KORUMA KALKANITSK’nın Hale, Afrin ve Münbiç’te PKK’ya karşı sergilediği kararlı tutum ve ardından Kuzey Irak-Kandil hamlesi ABD’yi harekete geçirdi. Türkiye ve İran arasında varılan mutabakatla PKK’nın lojistik ve militan sevkiyatı engellenirken, örgütün İran, Irak, Suriye ve Türkiye geçiş koridorunun tehlikeye girme ihtimaline karşı ABD birlikleri Sincar bölgesine yerleşti.


Sincar Kaymakamı Mehma Halil, Mira Dağları, Don Üssü ve Baray bölgesine ABD askerlerinin yerleştiğini doğruladı. PKK’nın İran ve Türkiye işbirliğiyle kapanacak geçiş güzergahının Sincar üzerinden sağlanmasının ABD’nin yeni hedefi olduğu kaydedildi.


2 GÜNDE 15 PKK’LI


Irak’ın kuzeyindeki Hakurk ile Siirt’in Pervari ilçesi ve Tunceli kırsalındaki hedeflere yönelik 1-2 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen hava harekatlarında 15 terörist etkisiz hale getirildi.


Bunlar da İlginizi Çekebilir

SONDAKİKA :TÜRK ASKERİ KUŞATINCA İLK İŞLERİ BU OLDU. DERLER YA !!!! DÜŞMANIN BİLE OLSA DELİKLANLI OLACAK. BUNLARIN NE OLDUĞUNU SÖYLEMEYE DİLİMİZ VARMIYO DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINKİKA - Kahraman Türk Pilotu Uçağı Bakın Nasıl İndirdi TSK DETAY VERDİ. TAM 17 KM !!!! MEHMETCİK HÜCUMA GEÇİYOR. TEMİZLİK BAŞLIYOR. (TÜM DETAYLAR) devamı için tıklayın Turumpu işte böyle yere çaktı DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Büyük usta Cüneyt Arkın’ı k-aybettik DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ