BEN YÜKLÜYORUM FACEBOOK SİLİYOR SİLİNMEDEN HIZLA PAYLAŞIN BAŞKALARI DA İZLESİN

720 izlenme10 Ocak 2018
Reklamlar
Hz. Fatıma Validemiz (r.a.), henüz süt emmekte olan Hazret-i Hüseyin hastalandığı için sabaha kadar uyuyamamıştı. Evlâdının inleyişi karşısında gözlerine sabaha kadar uyku girmedi. Hz. Hüseyin sabaha doğru bir ara uyur gibi olduğunda, Hz. Fatıma bulduğu ilk

fırsatta kâinatın sahibine yönelerek sabah namazını eda etmişti. Kendisini çaresiz bırakan uykuya ancak bundan sonra vakit ayırabilmişti.

Sonra, mescid-i şerifte sabah namazını kıldıran Peygamber Efendimiz (a.s.m.), âdeti üzere onun evine teşrif etmişlerdi. Hazret-i Fatıma Validemizi uyur vaziyette görünce, onun sabah namazını kılmadığını sandı.

– Ey kızım Fâtıma, Peygamber kızıyım diye sakın namazı terk etme! Beni hak peygamber olarak gönderen Allah’a yemin ederim ki, namazını vaktinde kılmadıkça cennete gireceğini zannetme, diyerek, namazın hiçbir şekilde ihmal edilemeyeceğini belirtti. Buna karşılık Hz. Fatıma:

– Canım babacığım, sabaha kadar uyumadım. Sabah namazını kılıp yattım, deme gereği duydu. O zaman Efendimiz (a.s.m.), sevgili kızını şöyle müjdeledi:

– Müjdeler olsun sana kızım! Âhirette böyle sıkıntılar görmeyeceksin.
PAYLAŞALIM HERKES OKUSUN


Bunlar da İlginizi Çekebilir

ACIMA ACIMA ACIMA - Afrin'de flaş gelişme! 380 kişilik grup kıstırıldı. devamını okumak için tıklayınız BUGÜÜN BUNLARIN LEŞ HABERİNİ VERİRİZ İNŞALLAH SİZE.… 4 YAŞINDAKİ KÜÇÜK KIZI BÖYLE TACİZ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ Evli Kadın Öyle Bir şey Yaptı ki, Sonunda Çareyi bakın Nasıl Buldu (Bunu biliyor muydunuz? (DEVAMINI OKUMAK İÇİN >>>>TIKLA) Çadırda havasız kalan 100 koyun telef oldu DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Böyle okul müdürü görmediniz.