BEN YÜKLÜYORUM FACEBOOK SİLİYOR SİLİNMEDEN HIZLA PAYLAŞIN BAŞKALARI DA İZLESİN

723 izlenme10 Ocak 2018
Reklamlar
Hz. Fatıma Validemiz (r.a.), henüz süt emmekte olan Hazret-i Hüseyin hastalandığı için sabaha kadar uyuyamamıştı. Evlâdının inleyişi karşısında gözlerine sabaha kadar uyku girmedi. Hz. Hüseyin sabaha doğru bir ara uyur gibi olduğunda, Hz. Fatıma bulduğu ilk

fırsatta kâinatın sahibine yönelerek sabah namazını eda etmişti. Kendisini çaresiz bırakan uykuya ancak bundan sonra vakit ayırabilmişti.

Sonra, mescid-i şerifte sabah namazını kıldıran Peygamber Efendimiz (a.s.m.), âdeti üzere onun evine teşrif etmişlerdi. Hazret-i Fatıma Validemizi uyur vaziyette görünce, onun sabah namazını kılmadığını sandı.

– Ey kızım Fâtıma, Peygamber kızıyım diye sakın namazı terk etme! Beni hak peygamber olarak gönderen Allah’a yemin ederim ki, namazını vaktinde kılmadıkça cennete gireceğini zannetme, diyerek, namazın hiçbir şekilde ihmal edilemeyeceğini belirtti. Buna karşılık Hz. Fatıma:

– Canım babacığım, sabaha kadar uyumadım. Sabah namazını kılıp yattım, deme gereği duydu. O zaman Efendimiz (a.s.m.), sevgili kızını şöyle müjdeledi:

– Müjdeler olsun sana kızım! Âhirette böyle sıkıntılar görmeyeceksin.
PAYLAŞALIM HERKES OKUSUN


Bunlar da İlginizi Çekebilir

TESKEREYE GELEN ASKER BAKIN NE YAPTI Tüm Türkiye Bu Videoyu Konuşuyor İZLE Ve Paylaş Lütfen devamı için tıklayın Dünyanın en büyük devletini yöneten adamın ibretlik hali.. Karadeniz Uşağı böyle dua eder.

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Nusret şovu, Abarttı herkesi kendine hayran bıraktı.