Diger
25 Haziran 2018 ( 1740 izlenme )
Reklamlar

Yeni İHA teslim edildi! Dünyada çok az ülkede var DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Yeni İHA teslim edildi! Dünyada çok az ülkede var


TAİ silahlı ve uydu kontrollü ANKA-S İHA’nın ardından havadan sinyal istihbaratı toplayabilen ANKA’yı geliştirerek MİT’e teslim etti. Yeni insansız hava aracına ANKA-İ adı verildi.

Uçağa ASELSAN tarafından geliştirilen elektronik ve görüntü istihbaratı toplayan sistemler yüklendi. Uçak elektronik istihbarat görevini yaparken radarlardan ve füze kılavuz sistemlerinden gelen sinyalleri algılayarak analiz edecek, hedef bölge üzerinde uçarken telsizler ve veri linklerinde gerçekleşen haberleşmeleri dinleyecek. Böylece bir tehdit durumunda güvenlik ve askeri birimler erkenden uyarılacak.

SİLAHI DA VAR

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) yeni ANKA-i İHA sisteminde SAR Radarı, silah ve kamera faydalı yüklerine ilave olarak yeni yetenek kazandırıldığını duyurdu. MİT’e teslim edilen ANKA-İ dışında uydu kontrollü ANKA-S’ten Türk Hava Kuvvetleri’ne 4 adet teslim edildi. TAİ Genel Müdürü Temel Kotil, Jandarma Genel Komutanlığı’na verilen silahlı ANKA-B için Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın da sipariş verdiğini belirtti.

ANKA-I ile Türkiye, İHA’larla havadan elektronik istihbarat toplama yeteneğine sahip az sayıdaki ülke arasına girmiş oldu.
Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son dakika: Yolcu otobüsü devrildi! Çok sayıda ölü ve yaralı var..DEVAMI için tıklayınız Fırtınadan, hiç bir pilotun inemediği piste, TÜRK Pilotu bakın nasıl indi !! DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ TEK KELİMEYLE MUHTEŞEM BİR ŞİİR İşte o sıcak gelişmeler izle ve paylaş herkes görsün